Pisałam ostatnio o Mamie. W sposób dość nietypowy. Prosto z serducha i szczerze. Przedstawiłam Ci kilka faktów, które dotyczą mojej Mamy. Pewnie zastanawiasz się… po co? Otóż po to, że zapewne głowisz się teraz nad tym, co świetnego możesz jej dać w dniu jej święta. Dzień Matki jest dniem wyjątkowym. W końcu to święto kobiety, która powinna w życiu każdego człowieka być tą najważniejszą. To Mama daje życie, uczestniczy w nim. Jestem ciekawa, jaki prezent na Dzień Matki przygotowałyście swoim ukochanym kobietkom? Na dole czeka na Ciebie coś, co możesz do niego dołączyć. Ale o tym za chwilkę. 

Ja w tym roku nie szaleję z typowymi produktami. Nie będzie kosmetyków, nie będzie ubrań, nie będzie ślicznych kubków z napisami ani „kurzo-łapów”. Będzie to coś, czego Mamy najbardziej potrzebują.

 

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki + VOUCHERY do druku | My small big creation

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki

 

Postanowiłam dać swojej Mamie… CZAS. Czas, który jest najważniejszy i najlepszy, bo spędzony wspólnie. Czas, który często marnujemy, którego nie doceniamy, który ucieka nam przez palce. Czas, o który nie dbamy. Ale żebyśmy mogły to zrobić, musimy najpierw go mieć. Nikt nie potrafi z góry określić, jak długo jeszcze po tym świecie będzie dreptał, więc dlaczego tak często nie szanujemy czasu, który mamy – tu i teraz?

 

 

Jak często używasz kremu do rąk lub twarzy? Ile razy w roku odwiedzasz salon fryzjerski lub kosmetyczny? Ile czasu zabiera Ci zrobienie świetnego manicure? Pewnie sporo. To normalne, kobiety chcą dbać o siebie i o swoje ciało.

A teraz jeszcze jedno pytanie: jak często się badasz? I tu nastaje zazwyczaj ta wymowna cisza, której nikt nie lubi słuchać. Mam jednak nadzieję, że Twoja odpowiedź Cię satysfakcjonuje. I Twojego ginekologa także :)

 

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki + VOUCHERY do druku | My small big creation

 

Myślisz sobie, że tu prezent na Dzień Matki, tu ginekolog… O co lasce chodzi? Już Ci tłumaczę.

Chodzi mi o to, abyś w ten wyjątkowy dzień pomyślała o zadbaniu o swoją Mamę w sposób inny niż zwykle. Albo połączony z tym, co zwykle robicie razem. Po prostu wypijcie razem kawę, obejrzyjcie świetną komedię, zorganizujcie domowy dzień Spa lub wyjdźcie na długi spacer. A po tym wszystkim… zbadajcie się. Sprawdźcie, jak stoicie ze zdrowiem, jak stoicie z czasem. Zapytajcie swój organizm, jak się miewa i czy aby na pewno jest zadbany.

Czy wiesz, że finlandzcy ginekolodzy odwiedzają niektóre kraje po to, aby dowiedzieć się, jak wygląda rak szyjki macicy? Ha, ciekawe. Ginekolog i nie wie? No nie wie, bo jego pacjentki regularnie robię badania profilaktyczne i po prostu… nie chorują.

Rak szyjki macicy przenosi się drogą płciową. Możesz być zarażona wirusem i nawet o tym nie wiedzieć. Ten nieprzyjaciel może się uaktywnić po długim czasie, w dogodnych dla niego warunkach – w stresie, przez przyjmowane toksyny (np. palenie papierosów) czy tabletki hormonalne. Wirus rozwija się przez bardzo długi czas.

Ale co jest w tym wszystkim najważniejsze – rak szyjki macicy może być całkowicie uleczalny! Może być, bo zależy to od tego, jak wcześnie zostanie wykryty. A żeby mógł być wykryty, Ty musisz na to pozwolić swojemu lekarzowi. On Cię przecież siłą do gabinetu nie zaciągnie, ani nawet zaproszenia nie wyśle. To TY jesteś odpowiedzialna za swoje zdrowie i to TOBIE powinno na nim najbardziej zależeć. I na zdrowiu mamy również.

Dla wielu kobiet wizyty i badania są powodem do wstydu. Błąd, kochana, błąd! To nasz powód do dumy. Bycie kobietą jest naszą dumą. Uwielbiasz to uczucie, kiedy jesteś zadbana, prawda? Kiedy zetniesz rozdwojone końcówki włosów i zrobisz wystrzałowy fryz. Kiedy wychodzisz od kosmetyczki z ulubionym kolorem na Twoich mocnych, zadbanych paznokciach. Kiedy możesz powiedzieć, że jesteś właścicielką najbardziej nawilżonej skóry po zastosowaniu tego cudotwórczego balsamu do ciała. Tak samo możesz się poczuć wychodząc z gabinetu Twojego lekarza. Zadbana jak nigdy dotąd, pewna czasu, którego masz w zanadrzu sporo. Czasu, który masz dzięki mądrym wyborom – dzięki wybraniu profilaktyki i zapobiegania zamiast niewiedzy.

 

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki + VOUCHERY DO DRUKU | My small big creation

Niezależnie od tego, jaki prezent na Dzień Matki przygotowałaś, dołącz do niego tę jedną rzecz. Dołącz serce, troskę, CZAS. A ja Ci w tym odrobinę pomogę. Przygotowałam dla Ciebie vouchery, które możesz dołączyć do swojego podarunku dla Mamy. Po prostu wydrukuj, wytnij, a nawet ozdób według własnego uznania. Zaproś ją na kawę, na spacer, a seans filmowy, NA BADANIA. Daj Wam czas. Cieszcie się tym dniem i sobą nawzajem!

 

 

 

 

 


Tobie i Twojej Mamie życzę prze-wspaniałego, wspólnego dnia oraz tego magicznego czasu, który właśnie jej podarujesz!

Ściskam mocno, 

Weronika 

 


Prezent na Dzień Matki + VOUCHERY do druku | My small big creation

Grafikę akcji wykonała zakochana w akwarelach Magda.