Umówmy się, ostatnie dni grudnia to nie czas na ciężkie artykuły naukowe, specjalistyczne… Generalnie w końcówce roku staram się szukać na blogach lekkich tekstów, które najlepiej się czyta przy ciastku (jeszcze świątecznym) i gorącej kawie. Po co nadwyrężać żyjący jeszcze Świętami i już Sylwestrem umysł? Skoro więc sama wolę posty pisane „dla odpoczynku”, to ten także złożyłam z myślą o relaksie zmęczonej natłokiem treści głowie. Instagram jest takim miejscem w sieci, które jest dla mnie nieopisanym źródłem inspiracji. Kilka z instagramowych profili znalazło się już w Sobotniej polecajce, a dziś podrzucam Wam kolejne 5 ulubionych, które w ostatnim czasie najmocniej przyciągają moją uwagę. 

Instagram i 5 ulubionych

@kamilabondos

Za to lubię Instagram - 5 polecanych profili | Moyemu

Ten klimat! Nie ma chyba zdjęcia, które nie zasługiwałoby na ♥ z mojej strony. Samo podglądanie wnętrza tego domu pozwala poczuć ciepłą atmosferę czterech ścian. Dodatkowo profil Kamili jest dla mnie miejscem wielu inspiracji odnośnie aranżacji i dekorowania wnętrz.

@dominika.geneja

Za to lubię Instagram - 5 polecanych profili | Moyemu

Choć na pierwszy rzut oka kwadratów Dominiki nic nie wyróżnia z tysiąca innych zdjęć, pojawiających się każdego dnia na Instagramie, to jednak właśnie ta zwyczajność jest ich największą zaletą. Zaletą? Wyróżnikiem, o. Uchwycone w fotografiach emocje, uczucia, chwile, które znajdziemy na profilu wywołują niemały uśmiech, kiedy rano przeglądam Instagram z nadzieją zwiększenia motywacji na cały dzień pracy twórczej.

@mytychmarta

Za to lubię Instagram - 5 polecanych profili | Moyemu

Cudne kadry, które można podsumować jako ukazujące piękno natury i zachęcające do życia w zgodzie z nią i w spokoju ducha. Patrząc na zdjęcia Marty uspokajam się, a wzrok przyciągają magiczne elementy codzienności i ciekawe portrety. W każdej fotografii znajduję coś, co zatrzymuje na dłuższą chwilę. Marta, pora wydać album fotograficzny – z pewnością zagościłby w mojej biblioteczce.

@agnieszkakudela.pl

Za to lubię Instagram - 5 polecanych profili | Moyemu

Podobnie jak u @dominika.geneja, największą rolę odgrywa tu piękna, zwyczajna codzienność. Zwyczajna oczywiście w najlepszym tego słowa znaczeniu, bo właśnie taka, z jaką kojarzę proste i jednocześnie pasjonujące, cudne życie na własny sposób. U Agnieszki możemy nie tylko podglądać jej życie rodzinne, ale też zawodowe, a tutaj akurat ostatnio nie ma sobie równych. Podziwianie kwitnącego interesu i przesłodkich małych szkrabów jest dla mnie niesamowitą inspiracją. Ostatnio dużo się mówi o work-life balance i wydaje mi się, że Agnieszka jest dla mnie przykładem doskonałej równowagi pomiędzy spełnieniem w macierzyństwie a sukcesami w pracy.

@moon_concept

Za to lubię Instagram - 5 polecanych profili | Moyemu

Less is more – jak w opisie profilu. Dużą rolę w fotografiach odgrywa otoczenie ich autorki. Minimalizm to dobre słowo na określenie stylu, w jakim prowadzony jest profil. Nie jest to jednak ten modny, wszechobecny, w którym główną rolę odgrywa biel. Tutaj raczej na odwrót – ciemne, klimatyczne kadry. I to chyba najbardziej lubię u @moon_concept, bo podobieństwo większości minimalistycznych fotografii potrafi już znudzić. Tutaj – choć wiele kadrów wydaje się podobnych do siebie – zawsze mają w sobie element, który czyni je nowymi pośród reszty kwadratów w profilu.


Codzienne spędzanie czasu w mediach społecznościowych wcale nie musi być jednoznaczne z jego marnowaniem – o ile oczywiście znamy umiar i sprawiamy, że wyciągnięte treści są dla nas pożyteczne. Pamiętasz wpis o nauce fotografii? Oglądanie pracy innych fotografów niezwykle dobrze wpływa na Twój własny rozwój i wenę twórczą, a to ważne w pracy z aparatem. Nie krępuj się – niech Instagram Cię zainspiruje!

 

↓  ↓  ↓

Zajrzyj też na mój profil!

Za to lubię Instagram - 5 polecanych profili | Moyemu

Pin It on Pinterest